Jak zdobywać to, co zaplanowaliśmy? Jak realizować założone sobie założenia?

Codziennie coś nowego, pojawiają się i znikają koncepcje, myśli, postanowienia. Codziennie uciekają myśli i plany, których nie zrealizowaliśmy, na które nie starczyło czasu, siły lub ochoty, takie co były w planach, ale teraz są odłożone na zawsze. Takie rozterki pojawiają się w każdej dziedzinie naszego życia, skąd się one biorą?

Odpowiedź jest dosyć zaskakująca

Najbardziej oczywiście rzecz ujmując nie ma w tym nic specjalnego, gdyż brak nam czasu tylko na te plany, trzeba się zajmować życiem rzeczywistym. Ile razy już na przykład sobie przyrzekałeś, że w końcu wyremontujesz mieszkanie, a następnie wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe. A dalej ten plan czeka na realizację. Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jedna, ale może się nie spodobać osobom, które zdają sobie z niej sprawę. Tak, zmobilizować się i to, co postanowione, zrealizować. Tak naprawdę nie jest to takie trudne, ale jak wynika z doświadczenia wiele osób już właśnie w tym momencie podejmuje rezygnację. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się postanowieniami i terminami, których i tak nie będziemy mogli zrealizować, lepiej wypisać na kartce choć trzy rzeczy, które planujemy zrobić w najbliższym czasie.

Nowoczesna sofa do salonu

I co najważniejsze, żeby był jakiś pożytek z tego trzymać się założonych postanowień, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mają to być realne zadania do realizacji to dobierzmy żądaną skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Jak będziemy remontować mieszkanie to przecież trzeba na to zagospodarować o wiele więcej czasu niż na drobna korektę, przykładowo wymianę mebli do salonu. Róbmy tak z innymi zadaniami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia. Możliwe, że nie jest tak efektowny, jak ten,mówiący, że w jakiś tajny sposób zrealizujemy wiele wymagających projektów. No tak, brzmi to ciekawie, ale naprawdę mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o wielkich planach, a w konsekwencji żadnego nie wcielić w życie, zdrowiej skupić się konkretnie na paru projektach, które możemy w pełni zrealizować. Po zrealizowaniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.