Tanie meble kuchenne do małej kuchni

Niewiele metrów kwadratowych w kuchni wydaje się problemem, jednak dzisiaj sklepy z meblami oferują naprawdę wiele rozwiązań. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie może być w pełni funkcjonalne, a przy tym ciekawie zaaranżowane. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnych propozycji, np. w postaci mebli kuchennych na wymiar, warto przemyśleć ważne kwestie.

Mała kuchnia w bloku – o czym należy pamiętać

Istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać, aby kuchnia doskonale służyła domownikom, mimo ograniczonych wymiarów. Przede wszystkim nie zagracajmy wszystkich ścian meblami w zabudowie. Duża liczba szafek z pewnością się przyda, jednak sprawi, że pomieszczenie stanie się bardzo ciasne. Lepiej zrezygnować z kilku półek, a w ich miejsce zawiesić listwy z haczykami oraz kosze na przybory, które zawsze warto mieć pod ręką.

Bardzo ważne jest również zastosowanie odpowiednich kolorów. Jeśli nasza kuchnia ma zaledwie kilka metrów kwadratowych, nie montujmy w niej mebli o ciemnych odcieniach. Zdecydujmy się raczej na biel lub beż, które nie tylko rozjaśnią wnętrze, ale nawet optycznie je powiększą! Warto też zdecydować się na błyszczące blaty oraz fronty kuchenne. Spotęgują dopływ światła słonecznego, odbijając promienie, które wpadną przez okno. Dziś zarówno pojedyncze szafki, jak i gotowe kuchnie na wymiar można dopasować według własnych preferencji.

tanie meble do małej kuchni

Meble kuchenne do ciasnych pomieszczeń

Ratunkiem dla małej kuchni bez wątpienia mogą być szafki z przesuwnymi frontami. Dzięki temu uda się oszczędzić przestrzeń, którą normalnie trzeba przeznaczyć na otwieranie drzwi. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Świetnie sprawdzi się także nieco szerszy blat. Na powierzchni o niestandardowych wymiarach uda się postawić więcej kuchennych szpargałów. Coraz bardziej modny staje się blat drewniany i blat kamienny.

Tanie meble kuchenne do mniejszej przestrzeni oferują również szafki narożnikowe. W ten sposób uda się zabudować nawet kąt pomieszczenia, aby zapewnić dodatkowe miejsce na przechowywanie urządzeń AGD czy innych przyrządów do kuchni. Dobrze jest pamiętać także o odpowiednim oświetleniu. Zamontowanie oświetlenia podszafkowego LED rozjaśni i powiększy kuchnię, a przy tym zapewni doskonałe źródło światła podczas codziennych przygotowań obiadu czy kolacji.