Wybór między meblem praktycznym a pięknym jest właściwie mało skomplikowany

Nasze mieszkanie, owszem, musi być piękne i zachęcać do spędzania czasu w jego czterech ścianach. Poza tym jednakże, nasze mieszkanie powinno się odznaczać praktycznym zamysłem. Znaczy to, że wszelkie dodatki i ozdoby tak, lecz żeby nie zajęły one praktycznego zamysłu naszej koncepcji. To wszystko wspaniale się prezentuje, lecz nie może to być sztuka dla sztuki. Nie wykreujmy wrażenia przerostu formy nad treścią, bo rezultat będzie słaby, co więcej, będziemy mieli świadomość porażki, gdy kupiony przez nas designerski mebel jest całkowicie niewygodny, chociaż piękny, oryginalny i stylowy.

Wystarczy trzymać się konkretnej i niezawodnej zasady

Wiele osób mierzy się właśnie z tym kłopotem. Nabywa coś, co jest rzeczywiście niesamowite, lecz jest niezdatne do użycia. Jak stoi to prezentuje jak coś cudownego, lecz okazuje się w rzeczywistości, że jest to zwykły eksponat jak w muzeum. No tak, bo korzystniej go nie ruszać, gdyż się rozleci. Takie błędy robimy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić solidne narożniki do pokoju gościnnego, to my się decydujemy na zupełnie bezsensowne, aczkolwiek ładne fotele, w których nie można normalnie odpocząć

Skórzana kanapa do salonu

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując nowe meble do domu?

Miejmy na uwadze więc, że jak pragniemy coś interesującego do domu i funkcjonalnego, to praktyczność musi być najważniejsza. Natomiast jeśli marzymy, aby mieć coś estetycznego i pięknego w naszym domu, to droga wolna, możemy przecież wybrać wspaniały obraz. Spełniać on będzie funkcję taką, jaką ma spełniać, czyli elementu estetycznego, jaki nie służy do leżenia czy siedzenia,lecz oglądania. Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, ażeby nie czuć później zawodu, może się on objawiać na wielu płaszczyznach, wśród których prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie. Z jednej więc strony coś, co jesteśmy w stanie określić jako nieudany zakup, a dodatkowo pozbycie się konkretnej części gotówki, którą przeznaczyć można było zupełnie lepiej. Żeby nie doprowadzić do takiej okoliczności pamiętajmy tą ponadczasową i jakże prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o kwestii estetycznej, to można nabyć jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, lecz kiedy dochodzi do kwestii bardziej praktycznych i estetycznych, to zawsze, najbardziej istotna powinna być nasza wygoda. Nabywajmy więc rzeczy użyteczne.